Viljandi Vibes intervjueerib: Tiina Randaru, Olustvere mõis

Viljandi Vibes’i teine hooaeg on alanud vaikselt ja rahulikult, kuid uute tuultega. Nimelt soovime teile sel aastal tutvustada lähemalt ka meie artiste, võttepaiku ning ehk mingil hetkel hüppab ka tiim kulisside tagant välja… Tutvustusringi alustame sügise esimese võttepaiga juurest, Olustvere mõisast, kus salvestasime Nebula Flowersi loo “Udu”.

Pärast võttepäeva püüdsime kinni mõisa juhataja Tiina Randaru, et saada vastuseid mõnele põletavale küsimusele.

VV: Kuidas on Olustvere mõis aja jooksul muutunud? Kirjeldage milline näeb välja harilik päev Olustvere mõisas?

Tiina Randaru: Mõis on muutunud rohkem avatumaks, oleme lahti aastaringselt, talveperioodil on laupäev-pühapäev ettetellimisel. Enamus hooneid on korda tehtud ja leitud neile rakendus. Nädala sees on talvisel perioodil natuke vaiksem, nädala lõppudes aga erinevad sündmused (perekondlike tähtpäevade tähistamine, kokkutulekud jms), jõulude ajal viime läbi programmi “Jõulud Olustvere mõisas”, seda oleme teinud viimased kümme aastat. Kevadel-suvel on seminarid, konverentsid, pulmad jne – tegevusi on palju. Külastajaid käib palju, eelmisel aastal oli see ~27 000 nii eestist kui ka välismaalt.

VV: Teil on väga palju mõisakodasid, kus toimuvad eriteemalised töötoad. Kui palju erinevaid töötubasid teil toimub, kes sinna oodatud on? Milliseid ajaveetmise võimalusi mõis veel külastajale pakub?

TR: Kunagine aadlivaldus paistab silma väga hästi säilinud ainulaadse arhitektuuri ja liigirikka pargiga. Selles uhkes mõisaansamblis võib kulgeda giidi selgitusi kuulates või käia omapäi tegutsevates kodades. Näiteks savi voolides, klaasi puhudes, lapitööd tehes, leiba küpsetades jne. Olustvere külastajal on võimalus ka ratsutada, sõita kalessiga, sportida ja saunas leili visata. Pakume ka erinevates hoonetes toitlustamise võimalust.
Oodatud on nii suured kui väikesed kliendid, sest tegevusi ja erinevaid teenuspakette leiate meie kodulehelt: www.olustveremois.ee

VV: Kui tihti korraldatakse mõisas kultuurisündmusi? Kas üldiselt korraldate neid ise või on väljast poolt tegijad, kes on leidnud teie mõisa üles? Mis sorti muusika tavapäraselt Olustvere mõisas kostub?

TR: Peale perekondlike tähtpäevade tähistamise ja seminaride korraldamise toimuvad mõisas ka kontserdid, näitused ning etendused, inimesed on meid üles leidnud nii oma maakonnast kui ka kaugemalt. Meie mõisas kõlab väga erinevat muusikat, sest klientide soovid on seinast seina ja eks igaüks teeb oma meelepärase valiku.

VV: Mis stiili muusikat Teie kuulate? Kuidas mõjus teile mõisas filmitud bändi Nebula Flowers’i muusika?

TR: See oleneb just tujust, nädala sees kuulan rahulikumat muusikat ja kuna mu poeg õpib trompetit, siis seoses tema õpingutega kuulan ka klassikalist muusikat, nädala lõpus aga tahaks miskit kärtsakamat, et end tühjaks tantsida.
See muusika mõjus rahustavalt ja hinge kosutavalt, armas esitus. Imetlen praeguseid noori, kui hästi nad musitseerivad. Tase on väga kõrge, see on puhas rõõm! Tean kui suur töö selle taga on ja seepärast hoian alati pöialt, et nad vastu peaks.

Viljandi Vibes tänab südamest Olusvere mõisa ja mõisa juhatajat külalislahkuse eest! Meie tiim ja bänd Nebula Flowers teeb suure kummarduse ja ütleb kõlavalt “aitäh!” Oleme senini mõisa ilust lummatud!
Kui ka sinu silm ihaleb müstika ja ilu järele, siis kiika verivärsket videot meie YouTube’i kanalilt!

Värsked postitused