Viljandi Vibes Intervjueerib: Helena Külama, Päikesekillu Perekeskus

Viljandi Vibes käis külas Päikesekillu Perekeskusel, kus salvestasime Steps to Synapse loo “Take me home”. Vastuvõtt oli lahke ning terve maja õhkus Viljandi vibe’ist. Päikesekillu labürint-maja oli meeletult kodune ja armas oma muinasjututoa ning suure aiaga. Püüdsime seal olles kinni majahaldja Helena, kellega veidi juttu ajasime ja nüüd tahamegi seda teiega jagada:

 

VV:Kust sündis idee luua Viljandisse Päikesekillu Perekeskus ning kui kaua olete juba Viljandis toimetanud?

Majahaldjas Helena: 06.juuni 2017 täitub Päikesekillu Perekeskuse uste avamisest 13 aastat, kuid ühing ise on poole aasta jagu vanem. Asutajateks olid Kristel Kadakas ja Triinu Priks.

Lähtuvalt isiklikust vajadusest tekkis perekeskuse loomise idee. Nad ise olid just emadeks saanud ja tundsid, et neid ei vaja keegi – polnud tol ajal isegi ühtegi avalikku mähkimislauda, rääkimata sellest, et oleks koht, kuhu titega minna või kust lapse kasvatamisel nõu ja abi küsida.

Sihiks sai luua Rootsi ja Soome perekeskuste praktika põhjal Eesti esimene

noore pere keskus. Paari nädalaga jõudis meist Tartus Lelula siiski ette aga nende tegutsemisvorm oli hoopis midagi muud.

Esialgsed plaanid olid suuremad kui need, milleks reaalsuses meile tegelikult võimalust on antud. Aeg näitab, mis edasi saab!

 

VV: Kirjeldage milline näeb välja harilik päev Päikesekillu Perekeskuses? Mis tüüpi üritused teil toimuvad, millised inimesed teid külastavad ning kes on teile külla oodatud?

Majahaldjas Helena: Perekeskust on oodatud külastama kõik, kes vähegi huvi tunnevad meie maja ürituste ja olemuse kohta. Eelkõige saab siit nõu ja abi noor pere.

Meie majas pakub erinevaid teenuseid: lapsehoid, imetamisnõustamine, Noore Pere Kool, raseduskriisi nõustamine, beebi ja väikelapse massaž ja inglise keele mängukool 1-3 aastastele lastele. Meie majast saab noor pere rentida ka beebikaalu.

E, K, R kell 12.00-17.00 on avatud mängutuba ning nädalavahetustel sünnipäevad ja koolitused/loengud. Lisaks sellele tegutsevad erinevad koosseisud meie majas:

rasedate jooga, hatha jooga, depressioonigrupp, kristalliteraapia, kullaklubi, lauamänguklubi, kodutütred ja ATH tugirühm. Majas toimetab ka projektipõhiselt koolitussari “Lapsevanema ABC” ja projekt “Teine võimalus”

 

VV: Kas korraldate sündmusi ise või on oodatud ka väljast poolt inimesed, kes soovivad midagi korraldada?

Majahaldjas Helena: Üldjuhul korraldab ja planeerib perekeskus oma üritused/sündmused ise aga kuna tehakse palju koostööd erinevate asutuste ja ühendustega, siis tihti soovivad inimesed ise just meie majas mõnda toredat koolitust, töötuba või loengut pidada.

Maja on alati avatud uutele ideedele ja mõtetele. Oodatud on kõik, mis tundub majja sobivat!
VV: Mis stiili muusikat sa kuulad?

Majahaldjas Helena: Isiklikult kuulan väga erinevat muusikat, just seda, mis erinevatel hetkedel kõige enam kõnetab (jazz, blues, folk, klassika, pop, indie, house jne)

Kuna olen ise laulnud aastaid erinevates koorides ja nüüd juba 5 aastat Viljandi vokaalansamblis Maneo, siis eelkõige on südamelähedane vokaalmuusika. Loomulikult on minu lemmik Estonian Voices 🙂

 

VV: Kuidas sulle meeldib Steps to Synapse? Kas sellist muusikat on Päikesekillu Perekeskuses ka varem kõlanud?

Majahaldjas Helena: Väga huvitav ja omanäoline koosseis ning sellist muusikat pole tõesti eelnevalt meie majas kõlanud aga nagu eelnevalt kirjutasin, siis kõige uuele ja põnevale on maja avatud! 🙂

 

 

Viljandi Vibes tänab südamest Päikesekillu Perekeskust ja majahaldjat külalislahkuse eest! Kui ka sinu hing ihaleb mängimise järele, siis kiika verivärsket videot meie YouTube’i kanalilt!

Värsked postitused