Meist

Viljandi Vibes – see on muusika, head sõbrad ja ilusad paigad Viljandis, mis moodustavad sõnulseletamatu Viljandi vibe’i. Kuna sõnadest jääb väheks, anname kõike head ja põnevat Eesti muusikamaastikul ja Viljandis edasi muusika ja videopildina.

Meie missiooniks on tutvustada digitaalsete live-muusikavideode kaudu erinevate muusikastiilide esindajaid Eestist. Toome publikuni nii tuntud artiste kui ka uusi ja värskeid kollektiive, esindatud on võrdväärselt pop, jazz, elektrooniline muusika kui ka pärimusmuusika . Publikuks on internetti kasutavad  aktiivsed ja uutele artistidele ning lahendustele avatud inimesed – eelkõige noored, aga tahame uut eesti muusikat tutvustada kõigile. Näitame maailmale ilusaid ja põnevaid kohti Eestimaal ning avardame inimeste muusikalist maastikku. Oma tegevuses juhindume soovist aidata kaasa Eesti muusikatööstusele ja -ekspordile ning anda hoogu alustavatele artistidele. 

Meie visioon on see, et lahedatel Eesti muusikutel on visuaalselt ilusad ja heliliselt kvaliteetsed akustilised live-muusikavideod, mille kaudu inimesed kogu maailmast saavad enda jaoks avastada head eesti muusikat. Tutvustame videotega nii eestlastele endile kui ka rahvusvahelisele publikule kauneid kohti ja helisid Eestimaalt.

Täname Viljandi vibe’i loomise, meie kokkutoomise, harimise ja igakülgse toetuse eest Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiat!

 

Mis asi siis ikkagi on see Viljandi vibe?

See on see, kui elu keerdkäigud toovad sind õppima Viljandisse. Ja sa avastad enda ümber nii palju andekaid inimesi, saatusekaaslasi. Mõnega käid samal kursusel, mõnega teed koos mõnda lahedat projekti, mõnega jagad korterit ja mõnega saad lihtsalt juhuslikult headeks sõpradeks. Või noh, sõpradeks saame ju niikuinii…

Aga nendest sõprustest sünnivad head ideed ja ühised unistused. Energia ja sünergia, mis võivad võtta väga erinevad vorme laulude, rännakute, pidude, festivalide, bändide, seltskondi ühendavate kogemuste ja tunnete ja veel ükskõik mille näol.

Meie jaoks on Viljandi Vibes lugu sellest, kuidas ühel ilusal inimesel oli unistus. Ta julges seda lõpuks jagada ja see tõi kokku kuus väga erineva taustaga üliõpilast, kes kõik armastavad muusikat ja Viljandit ning tahavad siin maailmas ära teha midagi head. Head eesti muusikutele, Viljandi kogukonnale, muusikahuvilisele internetipõlvkonnale, eesti kultuurile üldiselt ja head meile endile.

Viljandi vibe ongi kõik see hea, mis Viljandis on. Need inimesed, need kohad, sõnad, tunded ja muusika. See vist ongi armastus.

 

VV / with love from Viljandi